سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول

 • آیا در این سایت ملکی برای فروش وجود دارد؟

  خیر، کارشناسان این سایت به هیچ عنوان راساً در زمینه خرید و فروش ملک دخالت و فعالیتی ندارند و منحصراً به خریداران املاک در جهت خرید بهینه و شفاف، خدمات مشاوره¬ای فنی و حقوقی ارائه می¬نمایند.

 • آیا به متقاضی جهت معرفی ملک نیز خدمات مشاوره¬ای ارائه می¬شود؟

  بله، درصورت وجود درخواست متقاضی، جهت معرفی یک ملک مناسب و مطابق اهداف وی از لحاظ فنی، این سایت و کارشناسان مربوطه می¬توانند بعنوان نماینده خریدار با فروشندگان املاک مورد نظر وارد مذاکره شوند و نیز خدمات مشاوره¬ای مربوط به هر ملک را هم¬زمان ارائه نمایند.

 • آیا فروشندگان ملک می¬توانند از خدمات شما استفاده نمایند؟

  خیر، این سایت و کارشناسان مربوطه منحصراً در زمینه مشاوره برای خرید ملک فعالیت داشته و فقط نماینده خریدار هستند و بصورت ویژه به خریداران خدمات مشاوره¬ای ارائه خواهند داد.

 • چه نوع خدمات مشاوره¬ای در سایت شما ارائه می¬شود؟

  در این سایت با بکارگیری تخصص¬های گروهی از کارشناسان در زمینه¬های منابع طبیعی، محیط زیست، کشاورزی، آب، راه، برق، میراث فرهنگی، گردشگری، نفت و گاز، شورای شهر و روستا، طرحهای توسعه، تعارضات موروثی، استیجاری، رهنی، اسناد معارض، احکام قضایی، و غیره خدمات مشاوره¬ای ارائه می‌شود.

 • حق¬الزحمه و نحوه محاسبه هرکدام از انواع خدمات این سایت چگونه است؟

  حق¬الزحمه انواع مختلف خدمات مشاوره¬ای این سایت بسته به نوع مشاوره و میزان مشارکت کارشناسان و نیز نوع موارد درخواستی متقاضی متفاوت خواهد بود. در هر حال این حق‌الزحمه بسیار کمتر از حق کمیسیون بنگاهها خواهد بود.

 • آیا همزمان با ثبت سفارش در سایت، به حضور فیزیکی متقاضی نیاز است؟

  خیر، مدارک مورد نیاز برای سایت ارسال خواهد شد و کارشناسان مربوطه پس از بررسی آنها توصیه‌های لازم را برای خریدار ارسال خواهند کرد. اما در مواردی که نیاز به انعقاد قرارداد کارگزاری دارد، شاید حضور متقاضی ضروری باشد.

 • تفاوت این سایت با بنگاهها چیست؟

  بنگاههای معاملات املاک به طور همزمان نماینده فروشنده و خریدار هستند و کلیه معاملات املاک در بنگاه¬ها انجام خواهد شد. اما در این سایت صرفا از خریداران حمایت می‌شود تا قربانی سوء استفاده‌های احتمالی نشوند. طبیعی است که هدف ما انجام معامله به هر نحو ممکن نیست. هدف ما اجرای معامله سالم است. فرآیند انجام معامله فی نفسه هیچ سودی برای ما ندارد چون که ما تنها در ازای توصیه‌های فنی و حقوقی، حق‌الزحمه خود را دریافت خواهیم کرد. اگر معامله به صلاح خریدار نباشد، ما وظیفه داریم به او گوشزد کنیم. محاسبه حق‌الزحمه ما نسبت به حق کمیسیون بنگاه¬ها متفاوت و به مراتب کمتر است که بر اساس میزان نیاز به مشاوره در پرونده هر ملک، محاسبه و دریافت خواهد شد. به این ترتیب هدف ما انعقاد قطعی یک معامله صحیح و قانونی و یا جلوگیری از یک معامله شبهه¬دار است. ما به عنوان یک حامی، در ازای ارائه خدمات فنی-تخصصی و حقوقی به افراد بیشتر، حق¬الزحمه کمتری دریافت می‌کنیم، حتی اگرنتیجه این خدمات مشاوره¬ای در پاره¬ای از بررسی¬ها منجر به منعقد نشدن معامله¬ای شبهه¬دار باشد. ما هیچ ملکی برای فروش نداریم و نماینده فروش هیچ ملکی هم نیستیم. یافتن ملک بر عهده خریدار است و ما فقط در فرایند خرید به ازاء دریافت حق‌الزحمه، مهمترین مزایا و معایب آن ملک را به خریدار نشان خواهیم داد. تنها در صورتی که فرد متقاضی ملکی را بطور مشخص مدنظر نداشته باشد و از کارشناسان این سایت درخواست ملکی با اهداف و ویژگی¬های خاص نماید، آنگاه ما منحصراً بعنوان نماینده خریدار، املاک مورد نظر خریداران را از طریق مذاکره با فروشندگان از لحاظ فنی و حقوقی انتخاب و بررسی نموده و به خریداران معرفی می¬کنیم. در نهایت معامله املاک مذکور بدون حضور و نقش ما و تنها با حضور خریدار و فروشنده در هر بنگاهی که بخواهند انجام خواهند داد.

 • آیا خرید یک ملک قولنامه ای یا شورایی اشتباه است؟

  خیر، هر چند خرید زمین سند دار ارجحیت دارد، بلکه با توجه به فراوانی املاک فاقد سند، در صورت رعایت موارد احتیاطی می توان املاک را قولنامه ای یا شورایی هم خریداری کرد. چه بسا در برخی مواقع به دلیل تقدم معامله قوانامه ای بر تاریخ اخذ سند، ارزش معامله عادی بر سند ثبتی بیشتر باشد و دادگاهها سند مزبور را ابطال کرده و به نفع سند قولنامه ای رای دهد.

 • آیا اسناد ثبتی هم قابل ابطال هستند؟

  بله، گاهی با توجه به مستندات قوی مستتر در بسیاری از اسناد عادی، دادگاهها برخی از اسناد ثبتی را هم ابطال می کنند و به نفع اسناد عادی رای می دهند.

تمامی حقوق برای bisanad.com محفوظ است - قدرت گرفته از گروه نارنجی